Çöpte 16 parçaya ayrılmış ceset!

Ferit Zengin / İstanbul – İstanbul Pendik’teki Dumlupınar Mahallesi’nde dün sabah, çöp konteynerinden plastik toplayan bir kadın, parçalanmış ceset buldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmada, cesedin kolları ve bacakları vücudundan ayrılmış olarak iki farklı konteynerde bulunduğu ve erkek cesedi olduğu tespit edildi. Olay yeri inceleme ekipleri çevrede bulunan diğer konteynerlerde de incelemeler yaptı. Cesedin 16 parçaya ayrılarak mahalledeki toplam 4 konteynere atıldığı belirlendi. Cesedin kafa derisinin de yüzülmeye çalışıldığı tespit edildi. Polis ayrıca olay yerine 100 metre mesafede kanlı bir battaniye buldu.

Bir kişi gözaltında

Yapılan ilk incelenmelerde cesedin 75-80 yaşlarında olay yerine yakın bir adreste ikamet eden ve bir süredir kayıp olduğu öğrenilen Nihat Salih adlı erkeğe ait olduğu belirlendi. İncelemelerin tamamlanmasının ardından ceset parçaları detaylı incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Çöp konteynerinin yanına gelen bir kadının da polis tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldüğü öğrenildi.

Mahalle sakini Recep Polat, “Hiç olay kavga gürültü olmaz burada. Ama bu nasıl bir olay çözemedim. İnsanlık dışı bir şey” dedi.

Cinayet büro dedektifleri 75/80 yaşlarındaki şahsı öldürüp 16 parçaya ayırarak çöpe atan katil ve katil zanlılarını belirlemek için çalışmalarını devam ettiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir